Komu je určen kurz Příprava na manželství?

Kurz je určen každému páru, který chce vytvořit kvalitní a hluboký vztah:

  • Délka chození: Nezáleží na tom, jak dlouho spolu chodíte. Některé páry už mají na kurzu stanovené datum svatby, jiné ne. Kurz se hodí i pro páry, které již spolu nějakou dobu žijí a uvažují o možnosti vstoupit do manželství nebo se zavázat k dlouhodobému soužití.
  • Rodinná situace: Ať už pocházíte z rodiny, ve které jste viděli dobrý vzor fungujícího manželství, nebo takový model v životě nemáte, kurz vám pomůže nastavit dobré návyky a komunikovat o tom, jak si představujete své vlastní manželství.
  • Životní filozofie: Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen všem párům. Principy, o kterých se na kurzu mluví, jsou obecně platné a vhodné pro každého. Neočekává se, že by účastníci kurzů měli mít svatbu v kostele.

Co když spolu chodíme jen krátce?

Kurz mluví o celoživotním závazku, o hlubokém spojení dvou osob. Doporučujeme jej tedy především párům, které to spolu myslí vážně. Užitek z kurzu budete mít i v případě, že o svatbě ještě neuvažujete.

Mohu přijít sám/sama?

Kurz je určen pouze párům. Těžištěm celého kurzu jsou rozhovory mezi partnery v soukromí u malých stolků a k tomu jsou skutečně potřeba oba dva. Pokud jeden z vás nebude moci některý večer přijít, můžeme vám poskytnout MP3 nebo DVD s přednáškou, abyste si mohli cvičení udělat spolu sami.